مقالات

نام مقاله

درزندگی بشر به جهت حمل ونقل از ابزارهایی استفاده می شده و می شود. ازدیرباز انسان برای به منظور رسیدن اهداف حمل ونقل از حیوانات باربر استفاده میکرده وحتی مسافرتهای طولانی مدت به ناچار از این نوع ابزار بهره میبرده است . در راستای پیشرفت بشر پای وسایل حمل چرخدار بدون موتور وکم کم وسایل موتوری و امروزه از اتومبیلهای مدرن و تا حدودی هوشمند بهره وری میکند .
با رشد جمعیت و رشد شهرنشینی و توسعه چشم گیر شهرها تمایل افراد به داشتن وسیله نقلیه شخصی به جهت پیشگیری اتلاف وقت ارزشمند شهروندان ، کاهش دادن هزینه های اجتماعی و فردی که درگذشت مدت کوتاه شلوغی و ازدحام و تراکم ترافیک درسطح شهرها اهداف اولیه شهروندان بالعکس باعث اتلاف وقت ، افزایش هزینه های اجتماعی و فردی بوقوع پیوستن تصادفات . افزایش آلودگی صوتی وآلودگی هوا و تاثیر منفی محیطی ومشکلات زیادی در تردد عابرین پیاده شد.
درحقیقت در سالهای 1800 تا 1900 کارخانجات خودرو سازی بیشترین پیشرفتها را در جهت شبیه شدن به آنچه که ما امروزه به نام خودرو می شناسیم طی نمودند .
پیشرفت سریع در رشد تکنولوژی ساختار وسیله نقلیه موجب افزایش سرعت وانجام مانورهای خطرناک منجربه وقوع پیوستن تصادفات گردید.
از این رو مسئولین قوانینی برای صدور اجازه نامه رانندگی تنظیم و به مرحله اجرا گذاشتند.

اولین گواهینامه رانندگی را کارل بنز مخترع خودرو های مدرن درسال 1888 از دولت محلی دریافت کرد.

دربین کشورها اولین کشور که گواهینامه رانندگی را الزامی کرد آلمان بود. در تاریخ 29 سپتامبر 1903  قانون مرتبط را به مرحله اجرا درآورد و در سال 1910 در کشور آمریکا و در سال 1913 ایالات نیوجرسی گواهینامه رانندگی و قوانین مرتبط را الزامی کرد.

در کشور ایران اتومبیل از دوره قاجاریه وارد کشور شد در زمان دولت ناصرالدین شاه سال 1255 هجری شمسی وزارتی به نام قوائد عامه تاسیس شد و امورات مربوط به احداث راه ساخت پل ها و مشکلات راهداری را به این وزارتخانه محول نمودند. در ابتدا در آن زمان از بدو ورود اولین اتومبیلها به علت آنکه تعداد کمی موجود بود عملاً مشکلات چندانی احساس نمیشد. و چون فاصله بین شهرها زیاد نبود عمدتاً مسافت را پیاده ویا با مال طی می کردند. سپس رشد شهرها و افزایش تعداد اتومبیلها موجب بروز مشکلات و فشار روی سیستم شبکه معابر گذاشت و بنا به لزوم بستر مناسبی جهت تردد فراهم شد شامل احداث خیابانهای عریض در دستور کار قرار گرفت و به جهت افزایش جمعیت توسعه سریع شهرها، نواحی جدید الاحداث با فرضیه استفاده از اتومبیل ساخته شد و در سال 1303 اولین مقررات عبور و مرور به هویت نظام نامه درشکه سواری به تصویب رسید.
در آن زمان قوانین راندن با داشتن حدود 20 علائم راندن وضع گردید و اولین گواهینامه رانندگی صادر شد و یک سال بعد در سال 1302 اولین آموزشگاه رانندگی توسط پنج نفر از پیشکسوتان اتومبیل رانی در کشور در شهر تهران تأسیس و راه اندازی شد و در سال 1305 تا 1308 با توجه به افزایش خودرو در کشور صدور گواهینامه رانندگی نیز آغاز شد و در سال 1318 آئین نامه رانندگی به تصویب مقامات دادگستری رسید و سازمان شهربانی اقدام به تهیه گواهینامه رانندگی به صورت دفترچه و اعتبار 4 ساله نمود. در سال 1355 اعتبار گواهینامه به ده سال افزایش یافت .
در سال 1347 برنامه های آموزش ترافیک توسط اداره پلیس تهران به اجرا گذاشته شد شامل آشنایی رانندگان با مقررات راهنمایی و رانندگی برای رانندگان دولتی ارائه شد.
شرایط اخذ گواهینامه رانندگی در ماده 22 آئین نامه مشخص شد. بزرگترین اشتباه و خلاء ایجاد شده این بود که طی کردن دوره آموزش برای مشمولین اخذ گواهینامه رانندگی مطرح نبود همان اندازه که به هر طریقی کمی مهارت در حرکت دادن و راندن داشتند کفایت میکرد و سختگیری نبود از بدو انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران و اهمیت حقوق بشر و مردم سالاری که سرلوحه سردمداران نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار گرفت. و از آنجائیکه از بدو ورود خودرو در کشور سطح جرائم و تخلفات رانندگی چشمگیر بود و مرتب شاهد تصادفات ناهنجاری که باعث کشته شدن مردم و یا مجروح و نقص عضو میشدند بودیم موضوع آموزش رانندگی و اهمیت به قوانین آئین نامه رانندگی در دستور کار پلیس محترم راهور قرار گرفت و درچند سال اخیر طرح صدور گواهینامه برحسب آئین نامه و دستورالعملهایی از سوی معاونت محترم راهور به جهت جدی گرفتن سیستم آموزش تئوری وعملی که زیر نظر مستقیم بازرسان معاونت محترم راهور انجام میشد به آموزشگاههای سطح کشور محول شد ومتقاضی در صورت داشتن شرایط اخذ گواهینامه رانندگی ابتدا آموزش تئوری و آشنایی با مقررات آئین نامه ای یکهفته در کلاسهای آموزش تئوری حضور پیدا میکردند ودر پایان میبایست از آزمون تئوری مرحله اول که تنها توسط استاد آموزش برگذار میشد موفقیت خود را کسب کند تا اجازه فرا گیری آموزش عملی راندن را توسط مربیان آموزشگاه محل ثبت نام صادر شود. سپس بیست20 ساعت عملی را با احدی از مربیان شروع میکرد در صورت تأیید مربی درجهت مهارت نسبی به آزمون اصلی آئین نامه که تو سط کارشناسان معرفی شده از معاونت محترم راهور برگزار میشد معرفی و در صورت موفقیت آزمون عملی نیز از سوی احدی از کارشناسان برگذار میشد ودر صورت قبولی گواهینامه رانندگی مشروط بر مبتدی بودن فرد بمدت یکسال صادر وچنانچه در این مدت تخلفی نداشت گواهینامه اعتبار 5 ساله برایش صادر میشد که اخیرا چنین قانونی اجرائی نیست و پس از قبولی فرد مستقیم گواهینامه ده ساله بنامش صادر میگردد.
از اینجا به عزیزان پلیس محترم راهور در راههای درون شهری وپلیس محترم راه در محورهای برون شهری که شبانه روز با جدیت هر چه تمام سعی بر آن دارند تا امنیت جان رانندگان ومسافرین آنان در هر دو محور برون ودرون شهری حفظ شود ودقت بر چگونگی راندن رانندگان نیز دارند وحتی در محلهایی از دوربین نظارت بهره میبرند خسته نباشید وخدا قوت عرض میکنم. از این گذشته نباید فراموش کنیم که از ابتدا یعنی قریب صد سال پیش که بنای راندن اتومبیل با ورود خودروهای آن زمان در کشورمان شروع شد تاکنون که میلیونها خودرو پیشرفته وبرخی هوشمند در کشور تردد دارتد وهر سال به سال بعد بنا به تراکم ترافیک تخلفات و جرائم رو بفزونی بوده وتصادفات منجر به فوت جرح وخسارتی. افزایش چشم گیر داشته ومبنی بر انتشار آمارها در سازمان بهداشت جهانی دربین 190 کشور جهان در رتبه 189 قرار داریم وبا توجه به داشتن تمدن چندین هزار ساله فرهنگ راندن ایرانیان در جوامع بشری زیر سوال رفته است و این شدت فزونی هرساله در تخلفات وجرائم رانندگی وتصادفات مسئولین محترم کشور وخانوارهای ایرانی را بشدت نگران کرده است . پدیده نجات من که بر گرفته قریب دودهه تحقیق گسترده است عامل اصلی این معذل در کشور را فقر اطلاعاتی و عدم علوم جامع بر چگونگی راندن ونبودن آموزش استاندارد بصورت واحد در کشور را شناخته است و. گروه آموزشی نجات من. با داشتن آموزش مبتنی بر چگونگی راندن صحیح بصورت استاندارد. بصورت جامع وبسیار کامل که مغایرت چشم گیر با سطح آموزش ضعیف و سلیقه ای که همیشه بکار گرفته دارد و با توجه باینکه در جامعه محترم مسئولین و عوامل زیربط و جامعه کلیه خانوارهای ایرانی در تمام آحاد تشنگی فراگیری آمزش نوین وجامع در راستای چگونگی راندن صحیح احساس میشور وبا عنایت به اینکه اعتماد داریم که با استقبال بی نظیر مردم. شریف و بزرگوار که شایسته بهترینها هستند روبرو خواهیم شد .برای ارتقاء سطح این علوم حیاتی تنها راه سریع وسهل را که در مدت کوتاهی شاهد کاهش تخلفات وجرائم رانندگی و کاهش چشم گیر تصادفات در کشور باشیم در فضای پهناور مجازی دانستیم و بر آن شدیم با رویکرد دقیق و حسابشده با گروه خبره و کاربلد شرکت محترم مازاریت در استان یزد اپ اموزشی نجات من با قابلیتهای فضای نوین آموزشی ساخته شود و نجات من از الفبای راندن تا جامع ترین علوم در قالب مهارتهای. بالای راندن را در چند کرسی برگرفته از تکنیکهای ویس _ویدئو _ انیمیشن _آموزش وعلوم صحیح چگونگی راندن را. خالصانه تقدیم ملت عزیز وشریف ایران نماید. تصادف میمیراند _ بیاییم با نجات من تصادف را بمیرانیم . به امید داشتن ایرانی بدور از تخلفات وجرائم در رانندگی وتصادفات

انشاالله